En iyi yabancı diziler
 nelerdir? En çok izlenen yabancı diziler hangileri? En iyi yabancı diziler IMDB listesi nedir? En popüler yabancı diziler sıralaması nedir? gibi sorular için en iyi yabancı dizi önerileri arıyorsanız doğru adrestesiniz.En iyi yabancı diziler listesini IMDB puanları baz alarak listeledim. Aralarından izlediğim ve gerçekten çok beyendiğim diziler var. Sizlere de bir izleme rehberi olabileceğini umuyorum.

En iyi yabancı diziler listesine geçmeden önce sizlere En İyi Netflix Diziler Listesi ve En İyi Yabancı Diziler 2020 yazılarımı tanıtayım. Bu listeyi izledikçe güncelleyeceğim. Umarım Netflix diziler listesini de beğenirsiniz.

Lethal Weapon

IMDB Puanı : 8.0 / Fragman:

Yayın tarihi: 21 Eylül 2016 / Sezon sayısı: 2

Oyuncular: (Damon Wayans), (Clayne Crawford), (Keesha Sharp) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

En iyi yabancı diziler listesine Lethal Weapon’u ekleyebiliriz. Lethal Weapon konusu; polis memuru Martin Riggs eşini ve çocuğunu trafik kazasında kaybettikten sonra yeni bir hayat kurar ve kendisini suçluları yakalamaya adar. Ortağı Roger Murtaugh ise yaşamayı seven sağlığına dikkat eden biridir. Dizi birbirlerine zıt iki karakterin maceralarını konu alıyor.

The Flash

IMDB Puanı : 8.0 / Fragman:

Yayın tarihi: 7 Ekim 2014 / Sezon sayısı: 4

Oyuncular: (Grant Gustin), (Candice Patton), (Danielle Panabaker) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

En iyi yabancı diziler sıralamamıza The Flash ile başlıyoruz. The Flash konusu, annesi gizemli şekilde kaybetmiş ve babasınıda annesini öldürmek suçlamasıyla hapse girmiştir. Ailesinin yokluğunda dedektif Joe West gözetiminde yetişen Barry Allen, S.T.A.R Endüstrilerinin parçacık hızlandırıcısı denemesi sırasında büyük bir hata nedeniyle oluşan patlamada bir şimşek ile yüzleşmek durumunda kalmıştır. Hava durumunu değiştirerek Allen’a şimşek çarptıran hızlandırıcı, Barry Allen yani The Flash’ın bir anda değişmesine, çeşitli özellikler kazanmasına ve çok hızlı hücre yenilenmesine neden olmuştur.

Lie To Me

IMDB Puanı : 8.0 / Fragman:

Yayın tarihi: 21 Ocak 2009 / Sezon sayısı: 3

Oyuncular: (Tim Roth), (Kelli Williams), (Brendan Hines) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

En iyi yabancı diziler sıralamamıza yalanlar üzerine konusu olan Lie To Me dizisiyle başlıyoruz. “Bir insan on dakikada ortalama kaç kez yalan söyler?” sorusu ile yola çıkan Lie to Me, Dr. Lightman ve ekibinin yalanları ortaya çıkartma sürecini konu alan, psikolojik ağırlığı da olan bir yapım. Her bölümde yeni davalar ve yeni olayları çözmek için mücadele eden Dr. Lightman ve ekibinin beden dili ve yüz ifadelerini okuyarak ortaya çıkarmaktadır. Lie To Me dizisi Amerikalı Davranış Bilimcisi Paul Ekman’ın hayatından yola çıkarak uyarlanmıştır.

Yalan makinelerinin bile çözemediği vakalarda Dr. Lightman ve ekibi ele aldıkları bu yöntemle FBI, emniyet teşkilatı, askeri birimler, hukuk firmaları, özel şirketlere yardım etmektedir. Ekibin üyelerinden Dr. Gillian Foster, psikolog ve müşteri ilişkilerinden sorumlu aynı zaman da Dr. Lightman’ın sağ kolu olarak görev alıyor. Eli Loker ise, her durumda doğruyu söyleyen ve şirketin araştırma sorumluğu görevindedir. Ria Torres ise insanların yüz ifadelerini okuyor ve doğru söyleyip söylemediğini analiz ediyor. Dr. Lightman’dan tek farkı yeteneğinin doğuştan geliyor olması.

Suç dünyasında olayların çözülmesi için gerekli olan araştırmalara, yalanların çözümü için beden dilinden yararlanması üzerinden bakan Lie to Me kesinlikle izlenmesi gereken diziler listesine eklemekte fayda var.

Gallipoli

IMDB Puanı : 8.0 / Fragman:

Yayın tarihi: 9 Şubat 2015 / Sezon sayısı: 1

Oyuncular: (Tim Roth), (Kodi Smit-McPhee), (Sam Parsonson) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

En iyi yabancı diziler listemize Avusturalyalıların Gelibolu cephesinde verdikleri kayıpların 100. yılı anısına çektikleri dizi Gallipoli (Gelibolu) ile devam ediyoruz. Dizinin çekimleri 3 yıllık bir zaman dilimde tamamlanmış. Hikayede 4 yakın arkadaşın cephede yaşadıklarını izliyoruz. 8 ay sürecek bu savaşta genç insanların komutanlarının kibri uğruna nasıl yok olduğunu, gerçekle nasıl yüzleşeceklerini, kokularını kısacası genç yaşta onlarla birlikte cepheye gitmenin nasıl bir şey olduğunu izliyoruz.

2015 yılında yayınlana ve 3 yıl süren Çanakkale savaşının gelibolu cephesindeki savaşın yüzünü Avusturalyalı 4 genç askerin gözünden izlemek için en iyi yabancı diziler listenize Gallipoli yi de eklemenizi tavsiye ederim.

iZombie

IMDB Puanı : 8.0 / Fragman:

Yayın tarihi: 17 Mart 2015 / Sezon sayısı: 4

Oyuncular: (Rose McIver), (Malcolm Goodwin), (Rahul Kohli) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

En popüler yabancı diziler listemize iZombie dizisi ile devam ediyoruz. 2015 yılında yayına başlayan iZombie DC Comics’in aynı ismi taşıyan çizgi romanından uyarlandı. Zombiye dönüşen bir tıp öğrencisi olan Liv, insan vüzudunu koruyabilmek için beyin yemesi gerekmtedir. Bu nedenle adli tıpta iş bulur. Ancak zamanla fark eder ki; yediği her beyin, cesedin sahibinin anılarını kafasının içinde duymasına sebep olmaktadır. Bu durumu kullanmaya karar veren genç kız, kim tarafından işlendiği bilinmeyen cinayet vakalarını patronu ve bir polis dedektifinin yardımlarıyla çözecektir.

Da Vinci’s Demons

IMDB Puanı : 8.0 / Fragman:

Yayın tarihi: 12 Nisan 2013 / Sezon sayısı: 3

Oyuncular: (Tom Riley), (Gregg Chillin), (Eros Vlahos) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

En iyi yabancı diziler sıralamamıza Da Vinci’s Demons ile devam edelim. Leonardo Da Vinci’nin bilinmeyen gençliğinin konu alındığı dizide tarihi kurgulayarak bir tarihsel fantazi olarak ele alınıp 25 yaşında geleceği şekillendirmeye çalışan bir genç olarak karşımıza çıkıyor. Tek başına mücadele verdiği bu savaşta aklını yitirmenin sınırlarına yaklaşırken gerçek ve yalan, geçmiş ve gelecek gibi olgular arasındaki çelişkileri çözmeye uğraşıyor. Kahramanımız inanç ve fikir kavramlarının belli kişilerce tanımlandığı, aykırı düşüncelere izin verilmeyen bir dönemde bu baskıya karşı geliyor ve insanların düşüncelerini özgür bırakmaya çalışıyor.

The Good Place

IMDB Puanı : 8.1 / Fragman:

Yayın tarihi: 19 Eylül 2016 / Sezon sayısı: 2

Oyuncular: (Kristen Bell), (William Jackson Harper), (Jameela Jamil) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

En iyi filmler listesine fantezi-komedi türü ile devam edelim. 2016 yılında yayınlanan The Good Place dizisini en popüler dizilerdeki komedi alanına ekleyebliriz.

Dizi, erektil disfonksiyon ürünleri taşıyan bir traktörün çarpması sonucu ölen ve öbür tarafta yeniden canlandırılan Eleanor Shellstrop (Kristen Bell) isimli sıradan bir kadın üzerinde hikayeye başlar. Ahiretteki yaşantısında kendisinin çok da iyi bir insan olmadığının farkına varır. Ahiret hocası Michael’ın yardımıyla içindeki iyi insanı bulmaya ve yeniden sıradan hayatına dönmeye çalışır. Amerikan yapımı sitcom türündeki fantezi-komedi dizisini beğeneceğinizi umuyorum.

Marco Polo

IMDB Puanı : 8.1 / Fragman:

Yayın tarihi: 12 Aralık 2014 / Sezon sayısı: 2

Oyuncular: (Lorenzo Richelmy), (Benedict Wong), (Joan Chen) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

En iyi tarihi yabancı diziler sıralamasında yer almak için Netflix in projesi olarak yayınlanan, izlenmesi keyifli bir o kadarda tarihi gerçekleri anlatmada düşük puan alan tarihi en iyi yabancı dizilerden biri Marco Polo’dur.

Ümit Burnu’na adını veren Marco Polo’nun gençlik yıllarını konu alan dizi, Marco Polo’nun Venedikli bir tüccar olan babasıyla beraber Kubilay Han’ın egemenliğindeki Moğolistan’a gelişiyle başlıyor. O dönemdeki İpek Yolu ticareti hayatını etkilemesiyle birlikte dünyanın keşfedilmemiş topraklarına doğru zorlu bir yolculuğa çıkıp dünyanın güç dengelerini değiştirecektir. 13. yüzyılda geçen bu tarihi dizide dönemin savaşları, güç kavgaları ve saray entrikaları yanında sonradan adını dünyaya duyuracak bir gencin aşkları ve ümitleri ekrana geliyor.

Preacher

IMDB Puanı : 8.1 / Fragman:

Yayın tarihi: 22 Mayıs 2016 / Sezon sayısı: 2

Oyuncular: (Dominic Cooper), (Joseph Gilgun), (Ruth Negga) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

İzlenecek en iyi yabancı diziler listesine Preacher’ı ekliyoruz. Fantastik – komedi türündeki dizinin konusu yasa dışı birçok olaya karışmış olan Jesse Custer, babasına söz verdiği için babasının mesleğini devam ettirebilmek için, babasının kilisesini geri almak için Batı Teksas’a dönüyor. Jesse Custer kilisede görevine devam ederken bir şekilde insanlara istediği herşeyi yaptırabilme gücüne erişiyor. Jesse Custer’ın doğaüstü güce sahip olmasıyla birlikte olaylar başlamaktadır.

Doğaüstü ve komik olayları içeren diziler seviyorsanız izlemenizi tavsiye ederim.

American Gods

IMDB Puanı : 8.1 / Fragman:

Yayın tarihi: 30 Nisan 2017 / Sezon sayısı: 1

Oyuncular: (Ricky Whittle), (Emily Browning), (Crispin Glover) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

En iyi yabancı diziler listesine ekleyebileceğimiz Amerikan yapımı başyapıt olarak American Gods’ı ekleyebiliriz. Hapisanede üç yıl kalan Shadow, Indiana Eagle Point’e geri döndüğünde tek isteği o günden sonraki hayatında sevdiği eşi Laura’yla birlikte korkmadan birlikte olmak ve yeni bir hayata başlamaktır. Ancak hapisaneden çıkmadan birkaç gün önce, Laura ve Shadow’un en yakın arkadaşı bir kazada ölürler. Hayatının şokunu yaşayan Shadow, eve dönerken karşılaştığı, kendisini Çarşamba ismi ile tanıtan yabancı, gizemli bir adamın işini kabul eder. Shadow karşılaştığı adamı tanımasa da gizemli adam onun hakkında birçok bilgiye sahiptir. Gizemli adam tahmininden daha fazla tehlikelidir.

The Deuce

IMDB Puanı : 8.2 / Fragman:

Yayın tarihi: 25 Ağustos 2017 / Sezon sayısı: 1

Oyuncular: (Kevin Breznahan), (Maggie Gyllenhaal), (Gary Carr) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

Yabancı dizi tavsiyeleri listesinde yine yeni yabancı dizi önerileri arasında yer alan bir başyapıt daha olan The Deuce yer alır. Dizi new York’da 1970’li yıllarda yasal hale gelen porno sektörünün 1980’li yıllardaki yükselişini konu alıyor. Aldığı puanla IMDB nin en iyi yabancı diziler listesine girebilen bir yapıttır.

The Leftovers

IMDB Puanı : 8.2 / Fragman:

Yayın tarihi: 29 Haziran 2014 / Sezon sayısı: 3

Oyuncular: (Justin Theroux), (Amy Brenneman), (Christopher Eccleston) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

En iyi yabancı diziler arasında final yapmış diğer yapım ise The Leftovers’dir. Dizinin konusu; dünyada bir anda anlaşılmayan bir nedenden dolayı dünya nüfusunun bir bölümü ortadan kaybolur. Kaybolan insanların yakınları olan biteni anlayamadığı için şaşkınlık ve trejedi içerisinde kalırlar. The Leftovers’da bu insaların gizem dolu yeni dünya yaşamlarını konu alsın. Bilimkurgu ve gizem dolu The Leftovers aldığı puanlarla IMDB nin en iyi yabancı diziler listesine girmeyi başarmıştır.

Orange Is the New Black

IMDB Puanı : 8.2 / Fragman:

Yayın tarihi: 11 Temmuz 2013 / Sezon sayısı: 5

Oyuncular: (Taylor Schilling), (Danielle Brooks), (Taryn Manning) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

Dizi Piper Chapman’ın gençliğinde yaptığı bir hata yüzünden hapse düşmesi ve karşılaştığı bu farklı dünyada yaşama çabasını konu almaktadır. Dizi içerisinde kahramanların geçmişlerindeki birçok zamandan olaylar işleniyor. Komedi türünde olan dizi içerisinde dramda barındırıyor.En iyi yabancı diziler listesine ekleyebileceğimiz bir yapıt.

Bates Motel

IMDB Puanı : 8.2 / Fragman:

Yayın tarihi: 18 Mart 2013 / Sezon sayısı: 5

Oyuncular: (Vera Farmiga), (Freddie Highmore), (Max Thieriot) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

Gerilim konusunda dünyanın en iyi diziler listesine girebilecek bir dizide Bates Motel. Norma kocasının ölümünden 6 ay sonra 17 yaşındaki kızı Norman Bates, Arizona’dan Beyaz Pine Körfezi’ndeki Oregon kasabasında, ölen eşinin sigortasından aldığı parayla bir motel satın alıyorlar. Daha sonra motelin eski sahipleri geri döner ve kızı Norma’ya saldırıda bulunurlar bunun üzerinde Norma adamı öldürür ve oğluyla birlikte cesedi göle atarlar.

Kasaba şerifinin ve yardımcısının eski motel sahibinin ortadan kaybolmasından şüphelenir. Norma ve kızı cinayetin ortaya çıkmaması için ellerinden geleni yaparlar. Norman okula kayıt olur ve sıradışı davranışları öğretmeninin dikkatini çeker. Ve olaylar örgüsü bunun üzerine devam eder.

Lucifer

IMDB Puanı : 8.2 / Fragman:

Yayın tarihi: 25 Ocak 2016 / Sezon sayısı: 3

Oyuncular: (Tom Ellis), (Lauren German), (Kevin Alejandro) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

Fantazi ve polisiyenin bir arada olduğu Lucifer en popüler diziler listesine girecektir. Dizinin konusu Lucifer olarak bilinen şeytanın cehennemden sıkılıp Los Angales’a tatile gelip bir kulüp açarak dünyada kalmak istemesini işliyor.

Lucifer Los Angeles’de yaşamaya devam ederke Chloe isminde bir polis ile tanışır ve aşık olur. İnsan üstü özellikleri sayesinde aşık olduğu polise olayları çözmek için danışman olarak yardım eder. Aynı zamanda cehennemde bıraktığı hayatının sorunlarıyla da uğraşmak zorunda kalacaktır.

The End of the F***ing World

IMDB Puanı : 8.2 / Fragman:

Yayın tarihi: 24 Ekim 2017 / Sezon sayısı: 1

Oyuncular: (Jessica Barden), (Alex Lawther), (Steve Oram) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

En iyi yabancı diziler listesine ekleyebileceğiniz bir diğer dizi de Netflix dizilerinden The End Of The F*** World. Dizinin konusu ; 17 yaşında sürekli hayvanlara zarar verip öldüren bir psikopat çocuğun artık hayvanlardan sıkılıp insan öldürmek istemesiyle, tanıştığı bir kızın kayıp babasını bulmak için çıktıkları yolda kızı öldürme planları yaparken karşılaştıkları olayları işleyen bir dizi. Kara mizah türlerini izlemeyi seviyorsanız en popüler yabancı diziler listenize eklemek isteyeceğiniz bir yapıt.

11.22.63

IMDB Puanı : 8.2 / Fragman:

Yayın tarihi: 15 Şubat 2016 / Sezon sayısı: 1

Oyuncular: (James Franco), (Sarah Gadon), (George MacKay) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

En iyi yabancı diziler listemize bilim kurgu, gizem ve dram türünde olan 11.22.63 ekleyebiliriz. Dizinin konusu, Bir lisede ingilizce öğretmeni olan Jake Epping (James Franco) etrafında gelişen olayları ele almaktadır. Bir lokantanın depo kısmındaki bir kapının kendisini geçmişe götürdüğünü öğrenen Jake Epping, 22 Kasım 1963’te gerçekleşen John F. Kennedy’nin suikastini önlemeye çalışacak.

Ray Donovan

IMDB Puanı : 8.3 / Fragman:

Yayın tarihi: 30 Haziran 2013 / Sezon sayısı: 5

Oyuncular: (Liev Schreiber), (Paula Malcomson), (Eddie Marsan) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

En iyi yabancı diziler listesine ekleyeceğimiz suç ve dram kategorisindeki Netflix projesi Ray Donovan’ı inceleyelim. Dizinin konusu, zengin ve ünlü ailelerin sorunlarını hallederken bir yandan da aile sorunlarını çözmeye çalışan adamın hikayesini konu alıyor. Bir hukuk şirketinde çalışan Ray Donovan girdiği tüm işler başını belaya sokmaya başlıyor. Bir süre sonra gittikçe bataklığa saplanmaya başlaması üzerine hayatını, karısı ve çocuklarını etkilemeye başlayacaktır. Suç dünyasında bol aksiyon seyri seviyorsanız en popüler yabancı diziler listesine ekleyebilirsiniz.

Reasons Why

IMDB Puanı : 8.3 / Fragman:

Yayın tarihi: 31 Mart 2017 / Sezon sayısı: 1

Oyuncular: (Dylan Minnette), (Katherine Langford), (Christian Navarro) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

En popüler yabancı diziler listesine Netflix’de yayınlanan bir cinayetin ardından olan olayları konu alan 13 Reasons Why dizisini ekleyebiliriz. Dizinin konusu inceleyelim. 17 yaşındaki Hannah Baker ortada bir sebep yokken intihar etmiştir. Aynı okula giden okulun parlak öğrencisi Clay Jensen cinayetin üstünden bir süre geçtikten sonra evinin kapısında içinde eski kasetler olan bir kutu buluyor. Olaylar bu kasetlerin izlenmesiyle başlıyor.En iyi yabancı diziler listenize eklemenizi tavsiye ederim.

The Bing Bang Theory

IMDB Puanı : 8.3 / Fragman:

Yayın tarihi: 24 Eylül 2007 / Sezon sayısı: 11

Oyuncular: (Johnny Galecki), (Jim Parsons), (Kaley Cuoco) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

Dizi tavsiyemize en iyi yabancı dizilerden The Bing Bang Theory ekleyebiliriz. Dizinin konusu, ABD’nin Kaliforniya Eyaletinde Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü’nde görev alan üstün zekalı iki fizikçi aynı zamanda ev arkadaşıdırlar. Deneysel ve teorik fizik ile meşgul olan arkadaşlar deneyler yaparlarken birgün karşı dairelerine sarışın bir kız taşınır. Olaylar bu şekilde başlar.

Altered Carbons

IMDB Puanı : 8.3 / Fragman:

Yayın tarihi: 2 Şubat 2018 / Sezon sayısı: 1

Oyuncular: (Joel Kinnaman), (James Purefoy), (Martha Higareda) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

En popüler dizi listesine ekleyeceğimiz halen devam eden bilimkurgu türündeki Altered Carbons’u inceleyelim. Dizinin konusu, insan bilincinin disklere kaydederek istenildiği gibi yeni vücutlara nakledilip yaşama devam edilmesini konu alır. Dizi eski bir mahkumun buzda geçen 250 yıl sonrasında akıl almaz bir cinayeti çözmesi için yeni bir bedende diriltilmesiyle başlıyor. Bilim kurgu türündeki bu diziyi en iyi yabancı diziler listesine eklemenizi tavsiye ederim.

The Pacific

IMDB Puanı : 8.3 / Fragman:

Yayın tarihi: 14 Mart 2010 / Sezon sayısı: 1

Oyuncular: (James Badge Dale), (Joseph Mazzello), (Jon Seda) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

Savaş konulu en iyi yabancı dizilerden biri de final yapmış The Pacific dir. 10 bölümden oluşan 2. Dünya savaşını konu alan dizide Amerikan Deniz Piyade Kolordusu’nun Pasifik Cephesi’nde Japon İmparatorluk Deniz Kuvvetleri birliklerine karşı verdiği mücadeleyi konu almaktadır. Savaş dizilerini seviyorsanız en popüler diziler listenize ekleyebilirsiniz.

Ozark

IMDB Puanı : 8.3 / Fragman:

Yayın tarihi: 21 Temmuz 2017 / Sezon sayısı: 1

Oyuncular: (Trevor Long), (Jason Bateman), (Laura Linney) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

Dizi tavsiyelerine en iyi yabancı dizilerden biri Ozark’ı ekleyebiliriz. Dizinin konusu bir finans danışmanı, ailesini Chicago’dan Missouri’deki Ozarks’a sürükler. Burada, bir uyuşturucu patronunu memnun etmek için beş yılda 500 milyon dolar aklamalıdır. Finans danışmanının eşi ve çocuklarıyla işler sarpa sardığı için Ozark Platosu olarak bilinen Güney Missouri’ye taşınmasının hikayesini anlatıyor.

The Last Kingdom

IMDB Puanı : 8.3 / Fragman:

Yayın tarihi: 10 Ekim 2015 / Sezon sayısı: 2

Oyuncular: (Alexander Dreymon), (Eliza Butterworth), (Ian Hart) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

The Last Kingdom, savaş ve krallık konulu sahneleri olsada, din, aşk, politika ve sadakat merkezli bir dizidir. Birçok krallığın Vikinglerin istilasına uğradığı o dönemde Kral Büyük Alfred, bu saldırılara karşı koyacak, diğer krallıkları birleştirmek arzusu ile ayakta durarak “Son Krallık” adını alacaktır. Toz duman bir ortamda, kendi özgürlük alanlarını tekrar kazanıp, hak ettikleri yurdu kurmaya çalışan insanların en görkemli krallık çatısı altında savaştığı bir öyküdür. En iyi yabancı diziler listesine eklemenizi tavsiye ederim.

Orphan Black

IMDB Puanı : 8.3 / Fragman:

Yayın tarihi: 30 Mart 2013 / Sezon sayısı: 5

Oyuncular: (Tatiana Maslany), (Dylan Bruce), (Jordan Gavaris) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

En iyi yabancı diziler listesine ekleyeceğimiz Orphan Black’ı inceleyelim. Orphan Black konusu, koruyucu aile tarafından büyütülen Sarah Manning yaşadığı şehirden kaçıp başka bir şehire geldiği sırada tren istasyonun da kendisine çok benzeyen Beth Childs’ın intiharına tanık olur. Beth Childs’ın çantasını alarak onun yerine geçen Sarah Manning bir anda kendisini görünüş olarak ikiz kardeşi kadar benzeyen bir sürü farklı kişiyle tanışmaya başlar. Bu garip durum karşısında kafasında oluşan soru işaretlerini gidermek için açıklayıcı cevaplar aramaya koyulur, her bölümde heyecan ve merak katsayısı biraz daha artar. En popüler diziler listesine eklemenizi tavsiye ederim.

The Originals

IMDB Puanı : 8.3 / Fragman:

Yayın tarihi: 3 Ekim 2013 / Sezon sayısı: 5

Oyuncular: (Joseph Morgan), (Daniel Gillies), (Claire Holt) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

Vampir ve kurt adamları işleyen dizileri izlemeyi seviyorsanız en popüler yabancı diziler listenize The Originals dizisini ekleyebilirsiniz. Dizinin konusu , 1000 yıl önceye dayanan ailenin cadı annesi çocuklarını korumak için büyü ve çocukları ölümsüz olur. Ancak çocukların kana karşı duyarlılıkları babaları tarafından nefretle karşılanır. Köken vampir aile, binlerce yıl önce sonsuza dek bir arada kalacaklarına dair birbirlerine söz verir. Fakat gelişen olaylar ve güç savaşları, dengeleri değiştirerek birbirlerinden kopmalarına neden olur.

Fringe

IMDB Puanı : 8.4 / Fragman:

Yayın tarihi: 9 Eylül 2008 / Sezon sayısı: 5

Oyuncular: (Anna Torv), (Joshua Jackson), (John Noble) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

En iyi yabancı diziler listesine Amerikan bilim kurgu dizisi Fringe ekleyebiliriz. Fringe nin konusunda paralel evrenden kuantum fiziğine kadar bir çok konuya değinmesi ve zekice kurgusuyla belki de tüm zamanların bilim kurgu alanında en iyi yabancı dizi olabilir. Fringe tüm dünyayı etkileyecek belki de kıyamete neden olacak olayları bilimsel yöntemlerle değerlendiren FBI soruşturma tekniklerini kullanan bir inceleme bölümüdür.

Prison Break

IMDB Puanı : 8.4 / Fragman:

Yayın tarihi: 29 Ağustos 2005 / Sezon sayısı: 5

Oyuncular: (Dominic Purcell), (Wentworth Miller), (Amaury Nolasco) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

En iyi yabancı diziler listesine hapisaneden kaçışın muhteşem kurgulandığı Prison Break dizisini ekleyebiliriz. IMDB puanının az olduğunu düşündüğüm dizilerden bir tanesi Prison Break dir. Dizi bir inşaat mühendisi olan Michael Scofield (Wentworth Miller) Başkan Yardımcısı’nın kardeşini öldürmek suçuyla idam cezasına çarptırılan ağabeyi Lincoln Burrows’u (Dominic Purcell) kurtarmak yasal yolların kalmadığını farkedince bir banka soygunu düzenleyip abisinin bulunduğu hapisaneye girmesiyle başlıyor. Zekice kurgulanmış senaryoda her bölümde kaçışa bir adım daha yaklaşıldığını hissediyor ve birçok kez hayal kırıklığı yaşıyorsunuz. En popüler yabancı diziler listesine mutlaka eklemelisiniz.

Genius

IMDB Puanı : 8.4 / Fragman:

Yayın tarihi: 25 Nisan 2017 / Sezon sayısı: 1

Oyuncular: (T.R. Knight), (Michael McElhatton), (Johnny Flynn) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

National Geographic projesi olan Genius dizisi her bölümde farklı bir dahinin hayatını konu alıyor. En iyi yabancı diziler listenize her bölüm yeni bir dahinin hayatını inceleyebileceğiniz diziyi ekleyebilirsiniz.

Lost

IMDB Puanı : 8.4 / Fragman:

Yayın tarihi: 22 Eylül 2004 / Sezon sayısı: 6

Oyuncular: (Jorge Garcia), (Josh Holloway), (Yunjin Kim) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

Lost dizisini duymayan kalmamıştır diye düşünüyorum. Bir dönemi kasıp kavuran Lost en iyi yabancı diziler listesine ekleyebirsiniz. Lost drama türünde Amerikan dizisidir. Amerika Birleşik Devletleri’ne uçan bir yolcu uçağının kaza yapması sonucu Güney Pasifik’te gizemli bir adaya düşen kazazedelerin hikâyelerini konu edinmektedir. Adada mahsur kalan 48 kazazedenin hayatlarından kesitlerle devam eden dizi kazazedelerin adada hayatta kalma çabasını konu alıyor. Ayrıca adanın mistik güçleri olduğu ve sadece kendilerinin yaşamadıklarını ilerleyen bölümde anlayacaklardır. En popüler yabancı diziler listesine eklenebilecek bir yapıttır.

Sense8

IMDB Puanı : 8.4 / Fragman:

Yayın tarihi: 5 Haziran 2015 / Sezon sayısı: 2

Oyuncular: (Doona Bae), (Jamie Clayton), (Tina Desai) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

En iyi yabancı diziler listesine ekleyebileceğimiz tavsiye dizimiz Netflix yapımı Sense8. Dizinin konusu dünyanın farklı yerlerinde 8 farklı kişi birbirlerinin hafızalarına, dillerine, zihinlerine ve yeteneklerine sahip olur ve hayatta kalmaya çalışmaktadır. Bu durumu farkettiklerinde kimileri bir araya gelmek isteyecek kimileri ise birbirlerini öldürmek isteyeceklerdir.

How I Met Your Mother

IMDB Puanı : 8.4 / Fragman:

Yayın tarihi: 19 Eylül 2005 / Sezon sayısı: 9

Oyuncular: (Josh Radnor), (Jason Segel), (Cobie Smulders) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

En iyi yabancı dizilerden How I met your mother konusu 2030 yılında ana karakterimiz Ted Mosby karşına çocuklarını karşısına alıp “Size annenizle nasıl tanıştığımızı anlayacağım” der ve dizi 2005 yılına döner. Dünyada çok popüler olan durum komedisi türündeki How I Met Your Mother en popüler yabancı diziler listesine ekleyebilirsiniz.

Homeland

IMDB Puanı : 8.4 / Fragman:

Yayın tarihi: 2 Ekim 2011 / Sezon sayısı: 7

Oyuncular: (Claire Danes), (Mandy Patinkin), (Damian Lewiss) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

CIA ajanı Carrie Mathison’ın Irak’ta planlanan ABD tehditleri üzerine yaptığı büyük araştırması iki devlet arasında büyük bir diplomatik soruna yol açar. Bunun üzerine Ajan Mathison, görevden alınarak masa başı bir işe verilir. Ancak görevden alınmadan kısa bir süre önce, Iraklı bir casusundan Amerikalı bir esirin taraf değiştirdiğini öğrenir.

Yıllardır kayıp olduğu ve öldüğü düşünülen Çavuş Nicholas Brody, Afganistan’da yapılan özel bir operasyonda bir hücrede tutsak olarak bulunur ve kurtarılır. Çavuş Brody’nin dönüşünü, aldığı istihbarat ile ilişkilendiren Ajan Mathison, bu durumdan şüphelenmeye başlar.

CIA, Brody’nı bir kahraman olarak ilan ederken Ajan Mathison duruma şüpheyle bakacaktır. Ancak Brody’nin taraf değiştirmiş bir terörist olarak ABD için tehdit olduğunu ispat etmesi hiç de kolay olmayacaktır.

Legion

IMDB Puanı : 8.4 / Fragman:

Yayın tarihi: 8 Şubat 2017 / Sezon sayısı: 1

Oyuncular: (Dan Stevens), (Rachel Keller), (Aubrey Plaza) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

En iyi yabancı diziler listemize Legion u ekleyebiliriz. Dizinin konusu, ana kahramanımız David Haller çocukluğundan itibaren kafasında belirli sesler duymaktadır. David Haller çok güçlü telepati yeteneği olan bir mutanttır. Bu neden birçok psikolojik tedavi görmektedir. Bir süre sonra kendisinin farkına varmaya başlayacaktır. Hükümet yetkilileri peşine düşer ve artık olağan üstü güçlerini tanımaya başlayacaktır.

Billions

IMDB Puanı : 8.4 / Fragman:

Yayın tarihi: 17 Ocak 2016 / Sezon sayısı: 3

Oyuncular: (Toby Leonard Moore), (Paul Giamatti), (Maggie Siff) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

Amerika’nın en önemli ve ünlü avukatlarından biri olan Chuck Rhoades kariyerinin en parlak dönemini geçirmektedir. Dünyaca ünlü bir mirasyedinin avukatlığını yapması hayatının en büyük yanlış kararı olacaktır. Müvekkilinin yaptığı kötülükleri engellemek için işi kabul eden Chuck Rhoades engellemede başarısız olacaktır. Chuck için hayat bu saatten sonra çok daha zorlu ve macera dolu bir hale gelecektir. En iyi yabancı diziler listesine ekleyebilirsiniz.

The Good Doctor

IMDB Puanı : 8.4 / Fragman:

Yayın tarihi: 25 Eylül 2017 / Sezon sayısı: 1

Oyuncular: (Freddie Highmore), (Nicholas Gonzalez), (Antonia Thomas) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

Dizi Otizm ve Savant sendromu olan bir cerrahın çalıştığı hastanede yaşadıklarını konu alıyor. En popüler yabancı diziler listenize ekleyebilirsiniz.

The Walking Dead

IMDB Puanı : 8.4 / Fragman:

Yayın tarihi: 31 Ekim 2010 / Sezon sayısı: 8

Oyuncular: (Andrew Lincoln), (Norman Reedus), (Melissa McBride) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

En iyi ve en popüler yabancı diziler listenize eklemeniz gereken yabancı dizilerden biride The Walking Death dır. Dünya üzerinde bir salgın sonrasında ölülerin ayaklanıp canlıları yemeleriyle başlayan dizide başroldeki kahramanların zombilere rağmen hayatta kalmaya çalışmalarını konu alıyor. Dizinin ilerleyen bölümlerinde yaşayan insan gruplarının zombilerden daha tehlikeli olabileceklerini göreceksiniz. En iyi dizi listenizde yer alması gereken bir yapıttır.

Supernatural

IMDB Puanı : 8.5 / Fragman:

Yayın tarihi: 13 Eylül 2005 / Sezon sayısı: 8

Oyuncular: (Jared Padalecki), (Jensen Ackles), (Jim Beaver) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

Dizi konusu : Dean Winchester ve Sam Winchester kardeşlerin insanların gerçekte var olmadığını zannettiği birçok tür yaratık, hayalet, şeytan vb. varlığın avcılığını yaptıkları ve bu maceraları sırasında yaşadıklarını anlatır.

Carnivale

IMDB Puanı : 8.5 / Fragman:

Yayın tarihi: 14 Eylül 2013 / Sezon sayısı: 2

Oyuncular: (Michael J. Anderson), (Adrienne Barbeau), (Clancy Brown) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

Hikaye, 1930’lu yıllar boyunca tüm dünyada sürmüş olan ekonomik buhran ve büyük kuraklık dönemlerinde geçmektedir. 1934 yılında başlayan hikayemiz, gezici bir karnaval çalışanı Ben Hawkins ile California’da rahiplik yapan Justin Crow’un hikayesini anlatan iki ayrı konu barındırır. Bu iki karakter, birbirine benzer, gizemli ve şifreli rüyalar görmektedirler. Daha sonra tahmin edileceği üzere iki karakterin kaderleri kesişecektir. En iyi yabancı diziler listesine ekleyebileceğiniz bir yapıttır.

Ash vs Evil Dead

IMDB Puanı : 8.5 / Fragman:

Yayın tarihi: 31 Ekim 2015 / Sezon sayısı: 3

Oyuncular: (Bruce Campbell), (Ray Santiago), (Dana DeLorenzo) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

En iyi yabancı diziler sıralamasına Ash vs Evil Dead 80’lerin korku filmi serisi Evil Dead‘in devamı niteliğindedir. Evil Dead filminde; 5 arkadaş ormanda bir kulübeye giderler. Orada bir kitap bulurlar; Ölüler Kitabı. Bu kitabın cildi insan derisinden yapılmış, yazıları ise kan ile yazılmıştır. Ne olduğunu bilmeden içindeki kelimeleri okuyunca cehennemin derinliklerindeki dehşeti dünyaya salmışlardı. Dizi bu filmden 30 sene sonrasını konu alıyor. Ash o kabinden kurtulan tek kişidir. Sağ elini kabindeyken şeytan ele geçirmiştir ve kendisi kesmek zorunda kalmıştır. Şimdilerde ufak bir işte çalışıp karavanında yaşamaktadır. Tam huzura erip kurtulduğunu düşündüğü sırada şeytanlar tekrardan ortaya çıkar.

Luther

IMDB Puanı : 8.5 / Fragman:

Yayın tarihi: 4 Mayıs 2010 / Sezon sayısı: 4

Oyuncular: (Idris Elba), (Dermot Crowley), (Michael Smiley) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

En popüler diziler sıralamasına ekleyeceğimiz suç,dram, gizem kategorisindeki Luther’i inceleyelim. Ana karakter John Luther, başarılı ve idealist bir dedektiftir. Ancak Luther, dürtülerine yenik düşerek bir hata yapar ve 7 ay gibi bir süre görevinden uzaklaştırılır. İşine döndüğünde ise hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

Outlander

IMDB Puanı : 8.5 / Fragman:

Yayın tarihi: 9 Ağustos 2014 / Sezon sayısı: 3

Oyuncular: (Caitriona Balfe), (Sam Heughan), (Duncan Lacroix) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

Dizinin kahramanı Claire kocası Frank ile birlikte 1945 yılında İskoçyanın Inverness şehrini ziyaret ederken yüzyıllar öncesi zamana dönüyor. O dönemde kocası asker Jonathan olarak karşısına çıkar. Jonathan’ın saldırısından İskoç Jamie Fraser tarafından kurtarılır. Claire daha sonra Jonathan’ın aslında kocası Frank’ın atalarından olduğunu anlar. Leoch Şatosunda şifacı olarak yer edinir ama kendi zamanına da dönememektedir. Claire ve Jamie zamanla yakınlaşır ve evlenir. Claire Jamie’ye aşıktır ama yine de Frank’ı düşünerek suçluluk hissetmektedir. Bu arada 1945 yılında Frank artık Claire’den ümidi kesmiştir. Ancak olaylar hiç kimsenin sandığı gibi gelişmeyecektir. The Outlander en iyi yabancı diziler listemize ekleyebiliriz.

Modern Family

IMDB Puanı : 8.5 / Fragman:

Yayın tarihi: 23 Eylül 2009 / Sezon sayısı: 9

Oyuncular: (Ed O’Neill), (Sofía Vergara), (Julie Bowen) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

En popüler yabancı diziler listemize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Modern Family 3 akraba ailenin ilişkilerini bize belgesel tadında aktarıyor. Ailelerden biri Vietnamlı bir çocuğu evlat edinmiş gay bir çift. Bu enteresan ailelerin komedi türündeki hikayelerini aktaran Modern Family IMDB puanı 8.5 olarak karşımıza çıkıyor. En popüler yabancı diziler listenize bu aile komedi türündeki diziyi ekleyebilirsiniz.

Unsere Mütter, unsere Väter

IMDB Puanı : 8.5 / Fragman:

Yayın tarihi: 17 Mart 2013 / Sezon sayısı: 1

Oyuncular: (Volker Bruch), (Tom Schilling), (Katharina Schüttler) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

Berlin, 1941. Beş arkadaş Avrupa’nın çehresini ve kendi hayatlarını değiştirecek bir macerada kahraman olmak istemektedir. Wilhelm savaştan çok edebiyata ilgi duyan hassas bir hayalperest olan küçük kardeşi Friedhelm ile doğu sınırına gider. Doğu sınırındaki Wehrmacht’ta çalışmayı dört gözle bekleyen hemşire Charlotte ise Wilhelm’e aşıktır.

Greta hayalleri olan yetenekli bir şarkıcıyken, Yahudi erkek arkadaşı Viktor ailesini Almanya’dan ayrılmaya ikna edememiştir. Friedhelm zaman içinde ruhsuz bir ölüm makinesine dönüşür.

Milyonlarca kişi onlar gibi kahraman olmak istemiştir ama hiçbiri savaşın onlara neler yapabileceğini düşünmemiştir.

Twin Peaks

IMDB Puanı : 8.5 / Fragman:

Yayın tarihi: 8 Nisan 2014 / Sezon sayısı: 3

Oyuncular: (Kyle MacLachlan), (Sheryl Lee), (Michael Horse) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

Twin Peaks, Laura Palmer isimli genç bir kızın öldürülmesi sonrası gelişen olayları konu alır. FBI, bu cinayeti araştırması için Dale Cooper isimli bir Ajanını Twin Peaks isimli kasabaya gönderir. Küçük ve neredeyse herkesin birbirini tanıdığı bu kasaba, içerisine girdikçe daha da komplike bir hâle bürünmektedir. Kasabadaki en masum görünümlü insanların bile birçok sırrı vardır ve bu sırların açığa çıkmaması için her şeyi yapacaklardır… FBI ajanının ve Laura Palmer’ın katilinin bulunmasını isteyenlerin işi çok zordur… En popüler yabancı dizi listesine ekleyebilirsiniz.

Utopia

IMDB Puanı : 8.5 / Fragman:

Yayın tarihi: 15 Ocak 2013 / Sezon sayısı: 1

Oyuncular: (Adeel Akhtar), (Paul Higgins), (Neil Maskell) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

Düşünün ki yaşanmış felaketleri önceden bilen bir şeye sahipsiniz. Neler yaşardınız. İşte en iyi yabancı diziler listemize ekleyeceğimiz Utopia tam da yaşayacaklarınızı anlatıyor.Birbiriyle alakasız bir grup insan, internetteki çizgi roman forumlarının birinde tanışır. Grup; Utopia adında, keşfedilmemiş bir çizgi roman taslağı bulur. Çok geçmeden fark ederler ki, bu çizgi roman, son yüzyılda yaşanmış felaketleri önceden bilmektedir. Olaylar giderek karışacak ve kahramanlarımız kendilerini adı The Network olarak bilinen bir organizasyonun hedefi olarak bulacaklardır.

Taboo

IMDB Puanı : 8.5 / Fragman:

Yayın tarihi: 7 Ocak 2017 / Sezon sayısı: 1

Oyuncular: (Tom Hardy), (David Hayman), (Jonathan Pryce) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

James Delaney (Tom Hardy), annesinin mensup olduğu bir Afrika kabilesinde geçirdiği on yıllık sürenin ardından, babasının ölümü ile memleketi İngiltere’ye geri döner. Bu sırada, dönemin meşhur ve çok tehlikeli Doğu Hindistan Şirketi’nin göz koyduğu kritik bir arazinin, babası tarafından sadece oğlu James’e bırakıldığı ortaya çıkar. Bu işe dünden razı olan ve şirket ile pazarlıklarda sona yaklaşan James’in üvey kız kardeşi ve onun kocasının hain planları bir anda suya düşer. İngiltere’de ortalık karışmaya başlayacaktır.

Justified

IMDB Puanı : 8.6 / Fragman:

Yayın tarihi: 16 Mart 2010 / Sezon sayısı: 6

Oyuncular: (Timothy Olyphant), (Nick Searcy), (Joelle Carter) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

Justified konusu Kansas’ın bir kasabası olan Harlan’da geçiyor. Burada Federal Şerif görevini üstlenen Raylan Givens olayların merkezinde yer alan isim. Raylan Givens aslında Mimai’de görev yapmakta olan bir isimdir. Önemli bir görev sırasında halkın yoğun olduğu bir sırada kendini korumak için bir suçluyu öldürür. Bu durum da büyük tepki çeker ve Raylan hakkında soruşturma açılmasına karar verir. Basın da işin içine girince patronu Raylan’ı ortalık yatışıncaya kadar Harlan’a gönderir. Bu kırsal kesinde görevine başlayan Raylan, suçluları eski usullere göre yakalamasıyla ün salacaktır. Suçluların üzerine kararlı şekilde giden Raylan’ın yaşadıkları izleyenleri adeta ekrana kilitlemektedir.

Boardwalk Empire

IMDB Puanı : 8.6 / Fragman:

Yayın tarihi: 19 Eylül 2010 / Sezon sayısı: 5

Oyuncular: (Steve Buscemi), (Kelly Macdonald), (Michael Shannon) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

Boardwalk Empire, 1920-1933 yılları arasında ABD’de tüketime yönelik içki satışının, üretiminin ve dağıtımının yasak olduğu “İçki Yasağı Yasası” döneminde gangsterler ve politikacılar arasındaki karmaşık ilişkileri konu almaktadır.

The Night Of

IMDB Puanı : 8.6 / Fragman:

Yayın tarihi: 24 haziran 2016 / Sezon sayısı: 1

Oyuncular: (Riz Ahmed), (John Turturro), (Bill Camp) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

Amerika Birleşik Devletlerinde doğup büyüyen Pakistan asıllı Nasir Khan, bir cinayetle suçlanır. Tüm ipuçları zanlının kendisi olduğunu doğrular niteliktedir.Bu nedenle işin içinden çıkabileceği ümidini hızla yitirir ve kaçma, kalma, suçu üstlenme, inkar etme gibi pek çok varsayımın arasında bocalar. Bu sırada olayları araştıran dedektif Box son derece sakindir ve profesyonelce hareket eder. Bir süre sonra diziye giren avukat Jack Stone ilk başta nasıl bir olayın içinde yer aldığının farkına varmaz. Son derece savruk, öz güveni tavan yapmış biridir. Fakat ilerleyen süreçte ciddiyetin farkına varır ve kendinden beklenmeyecek şekilde zekice ve hünerli davranmaya başlar. En iyi yabancı diziler listesine eklemenizi tavsiye ederim.

Atlanta

IMDB Puanı : 8.6 / Fragman:

Yayın tarihi: 6 Eylül 2016 / Sezon sayısı: 2

Oyuncular: (Donald Glover), (Brian Tyree Henry), (Lakeith Stanfield) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

Atlanta konusu; 20’li yaşlarının ortasına gelmiş ve tabiri caizse bir baltaya sap olamamış olan iki kuzen, Earnest ve Alfred, hayatlarına yeni bir yol çizmenin eşiğindedir. Eğitim gördükleri Princeton Üniversitesi’nden atılan, parasız ve evsiz kalan, ailesinin ve sevgilisinin gözünden tamamıyla düşmüş olan karakterler, ya ailelerinin yanında kalmak ya da hayatlarına sıfırdan başlamak şeklinde iki seçeneğe sahiptirler. Rap dünyasına fazlasıyla merak salan ve bu alanda ilerlemek isteyen kuzenler, soluğu rap dünyasının merkezi halinde olan Atlanta’da alırlar. Şehre gelmedeki ilk amaçları kendilerini geçindirmek ve ailelerine yardım etmek olan iki kuzen, Hem şehir yaşantısıyla, hem de rap dünyasıyla tanıştıktan sonra çeşitli bağlantıları da kullanarak birden yıldız haline gelirler. Kuzenlerin bu değişik hikayesi ise komik olduğu kadar garip ve eğlencelidir de.

Spartacus

IMDB Puanı : 8.6 / Fragman:

Yayın tarihi: 22 Ocak 2010 / Sezon sayısı: 3

Oyuncular: (Andy Whitfield), (Lucy Lawless), (Manu Bennett) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

Starz kanalı tarafından 2010 yılında yayınlanmaya başlayan bir Amerikan dizisi olan Spartacus Blood and Sand, Amerikan dizi tarihinin en çok izlenen dizilerinden birdir. Spartacus Blood and Sand dizisi, Roma İmparatorluğunda gerçekleşmiş olan en önemli köle isyanlarından birini başlatan Trakyalı ünlü gladyatör Spartacus’ten ilham alarak çekilmiş bir dizi.

Spartacus konusu; Trakya ve Roma arasında geçen bir çatışma sırasında esir düşen Spartacus’un eşi güzel Sura da Romalılar tarafından köle olarak satılmıştır. Özgür bir adam ve büyük bir savaşçı olan Spartacus kendini birden bire kendini bir arenada vahşi gladyatörlerle karşı karşıya bulan Spartacus, büyük aşkı Sura’yı kurtarmaya ve özgürlüğünü kazanmaya and içer.Capua şehrinde Batiatus hanesi tarafından satın alınan Spartacus, böylece tarihin gördüğü en büyük gladyatörlerden biri olma yolunda ilk adımı atacaktır. Gladyatör okulu olan ludos’ta yeni dostluklar kuran ve yeni düşmanlar edinen Spartacus’u bir köle olarak zorlu bir mücadele beklemektedir. Spartacus Blood and Sand özgürlüğünü kaybeden güçlü ve gururlu bir savaşçı olan Spartacus’un özgürlüğünü ve eşini kurtarmak için geçirdiği zorlu mücadelenin yanı sıra, Antik Roma’da kölelerin karşılaştığı zorlukları ve çektikleri acıları, aristokratların toplumsal basamakları atlamak için girdiği mücadeleleri anlatan yan hikayeleri ile izleyicinin ilgisini her daim ekranda tutmayı başarıyor. En iyi yabancı diziler listesine ekleyebilirsiniz.

Silicon Valley

IMDB Puanı : 8.6 / Fragman:

Yayın tarihi: 6 Nisan 2014 / Sezon sayısı: 6

Oyuncular: (Thomas Middleditch), (T.J. Miller), (Josh Brener) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

Silicon Valley. 1980′lerin sonunda Silikon Vadisi’nde çalışan bir bilgisayar programcısının yaşadıklarını konu edinecek dizinin merkezinde; içine kapalı, asosyal bilgisayar programcısı Richard ve onun beş arkadaşının öyküsü yer alacak. Her şey Richard’ın çok önemli bir algoritma bulması ile başlıyor. Peşine düşen büyük şirketler, fikirlerini çalmak isteyen firmalara rağmen Richard ve arkadaşları kendi şirketleri Pied Piper’ı kurar. Silicon Valley Dizisi, bu rekabetçi piyasada genç girişimcilerin hayatta kalma çabasını hem gerçekçi hem de eğlenceli bir açıdan anlatmaktadır.

Suits

IMDB Puanı : 8.6 / Fragman:

Yayın tarihi: 23 Haziran 2011 / Sezon sayısı: 7

Oyuncular: (Gabriel Macht), (Patrick J. Adams), (Meghan Markle) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

En popüler yabancı diziler listemize Suits ile devam ediyoruz. Suits’i muhtemelen birçok kişi duymuştur. Suits dizisinde iki Mike Ross ve Harvey Specter isminde iki kahramanımız vardır. Mike Ross bir dahi olarak karşımıza çıkıyor. Eğitimini yarıda bırakmış ve çocukken birçok talihsiz olay yaşamıştır. Geçimini ise başkaları yerine LSAT sınavlarına girerek sağlamakta ve zor bir hayat yaşamaktadır. Harvey Specter ise, New York içerisinde yaşayan en başarılı avukatlardan birisidir. Çalıştığı şirkette mertebe yükselmesi yaşayınca kendisi için bir asistan arar ve şans eseri Mike ile tanışır. Mike’ın dahi olmasına ve zekasına hayran kalınca, kendisine asistanlık teklifini götürür. Ancak şirkette sadece Harvard mezunları olabildiği için, Mike’ı herkese oradan mezun olmuş gibi tanıtmaya karar verirler. Şirket içerisinde yaşanan birçok olay ve Mike’ın hayatına giren kadın ile birlikte olaylar gelişmeye başlar. En iyi yabancı diziler listesine ekleyebiliriz.

Hannibal

IMDB Puanı : 8.6 / Fragman:

Yayın tarihi: 4 Nisan 2013 / Sezon sayısı: 3

Oyuncular: (Hugh Dancy), (Mads Mikkelsen), (Caroline Dhavernas) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

Hannibal Lecter adında bir psikiyatr vardır ve olaylara çok mantıklı yaklaşabilmektedir.

Bir gün Hannibal Lecter’ın yolu FBI’da çalışan Will Graham ile kesişir. Will Graham, katilleri yakalamak için kendi farklı düşüncelerini kullanmakta, katil gibi düşünmekte ve böylelikle katili kolayca yakalayabilmektedir.

Ancak Will Graham’ın aradığı son katil kendisini biraz zorlamıştır ve bu katili yakalamak için Hannibal Lecter’den yardım almaya karar verir ve ikisi birlikte çalışırlar. Ancak ileride çok garip gerçekler öğrenecektir Will Graham.

Sons of Anarchy

IMDB Puanı : 8.6 / Fragman:

Yayın tarihi: 3 Eylül 2008 / Sezon sayısı: 7

Oyuncular: (Charlie Hunnam), (Katey Sagal), (Mark Boone Junior) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

Sons of anarchy konusu; babası Clay Teller’ın ölümünün ardından kendini liderlik koltuğunda bulan Jax Teller’ın aile ve çete hayatını birlikte sürdürmeye çalışmasıdır. Çetedeki çeşitli karakterlerin liderlik çatışmaları ve çeşitli oyunları devreye girince işler motosikletli ekip işinden çıkmakta ve daha da büyümektedir. Zaman içinde kendini illegal işler içinde bulan çete, liderleri Jax’in isteğinin aksine bu yönde ilerlemeye devam eder ve kendini başta devlet güçleri, ITA ve çeşitli diğer mafya örgütleriyle çatışma içinde bulur. Zaman içinde çetenin çeşitli yönetim kadrolarındaki çeşitli üyeleri, işleri kendilerine özgü yollarla çözmeye çalışacaklardır ve bu işlerin biraz daha karışmasına sebep olacaktır.

Mindhunter

IMDB Puanı : 8.6 / Fragman:

Yayın tarihi: 13 Ekim 2017 / Sezon sayısı: 1

Oyuncular: (Jonathan Groff), (Holt McCallany), (Anna Torv) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

Mindhunter konusu, 1970’lerin sonunda FBI Ajanı Holden Ford arabulucukul görevi yapmaktaıdır. Ancak suçlu psikolojisini daha iyi anlamak istemesinden sonra olaylar Ford’un seri katillerin kapsına kadar gitmesine neden olacaktır. En iyi yabancı diziler listesine ekleyebilirsiniz.

The Handmaid’s Tale

IMDB Puanı : 8.6 / Fragman:

Yayın tarihi: 26 Nisan 2017 / Sezon sayısı: 1

Oyuncular: (Elisabeth Moss), (Yvonne Strahovski), (Max Minghella) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

The Handmaid’s Tale; kadınların neredeyse bütün haklarının elinden alındığı, sadece çocuk doğurmak ve hizmetçi olarak varlıklarını sürdürdükleri, erkeklerin egemen olduğu dindar bir kesim tarafından totaliter tarzda yönetilen bir ülkeyi anlatıyor. Dizi, distopik yapısıyla karanlık bir hikaye sunuyor.

Vikings

IMDB Puanı : 8.6 / Fragman:

Yayın tarihi: 3 Mart 2013 / Sezon sayısı: 5

Oyuncular: (Gustaf Skarsgård), (Katheryn Winnick), (Alexander Ludwig) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

Vikings konusu, basit bir çiftçilikten en büyük krallığa giden Ragnar’ ın hayatını anlatırken yaşadığı savaşları ve olaylara yer veriyor. Savaşta ölenlerin onurlu bir şekilde Valhala denilen ölümden sonraki tanrıların bulunduğu yere gideceklerine inanmaktadırlar. Savaşçıların ölüme karşı hiçbir korkusu bulunmamakta Valhala’ya ve tanrılarına öyle bağlılar ki ölüm onlar için basit bir olay gibi.

Big Little Lies

IMDB Puanı : 8.6 / Fragman:

Yayın tarihi: 19 Şubat 2017 / Sezon sayısı: 1

Oyuncular: (Reese Witherspoon), (Nicole Kidman), (Shailene Woodley) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

Big Little Lies’da; dışardan mükemmel hayatlara sahipmiş gibi gözüken üç kadının, bir cinayet olayı ile yollarının kesişmesini ve çocukları anaokuluna giden kadınlar, veli toplantısı esnasında gerçekleşen bir cinayet sonrasındaki olayları içeriyor.

Mr.Robot

IMDB Puanı : 8.6 / Fragman:

Yayın tarihi: 24 Haziran 2015 / Sezon sayısı: 3

Oyuncular: (Rami Malek), (Christian Slater), (Portia Doubleday) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

En iyi yabancı diziler listesine ekleyebileceğiniz Mr.Robot, gündüzleri genç bir siber güvenlik mühendisi ve geceleri hackerlık yapan bir siber korsan olan Elliot’un, yer altı hacker grubunun (fsociety) onunla irtibata geçmek için şirketininin sistemine zarar vermesi üzerine büyük bir karmaşıklığın içine girmesini konu alıyor.

Better Call Saul

IMDB Puanı : 8.7 / Fragman:

Yayın tarihi: 8 Şubat 2015 / Sezon sayısı: 3

Oyuncular: (Bob Odenkirk), (Rhea Seehorn), (Jonathan Banks) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

En iyi yabancı dizi önerileri listesinde tüm zamanların en iyi dizileri arasında yer alan, en az breaking bad kadar iyi olduğu düşünülen bir diğer yapım ise Better Call Saul.Better Call Saul breaking bad dizisinde avukat rolunü oynayan Saul Goodman’ın Breaking Bad’den önceki hayatını işliyor. En popüler diziler arasına Breaking Bad ile birlikte eklenebilir.

Daredevil

IMDB Puanı : 8.7 / Fragman:

Yayın tarihi: 10 Nisan 2015 / Sezon sayısı: 2

Oyuncular: (Charlie Cox), (Vincent D’Onofrio), (Deborah Ann Woll) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

Daredevil hikyayesi New York’un Hell’s Kitchen bölgesinde geçiyor. Matt Murdock 9 yaşında radyoaktif bir kaza geçirir ve gözlerine radyoaktif bir madde dökülür. Geçirdiği kaza görme duyusunu kaybetmesine neden olur. Ancak hala etrafındaki her şeyin şeklini ve yerini rahatça tespit edebilmektedir. Başına gelen bu kaza diğer 4 duyusunun daha hassas ve güçlü olmasına neden olmuştur. Matt’in eski boksör olan babası, oğlunun başına gelen bu kazadan dolayı kendini suçlamaktadır. Bu sebepten işini bırakır ve kendini yeniden boksa verir. Yaptığı bir dövüş esnasında, kendine söyleneni yapmadığı için öldürülür. Artık Matt’in baş düşmanı, babasının ölümüne sebep olan Kingpin’dir. Bunun üzerine babasının intikamını almak isteyen Daredevil (Matt Murdock), gündüzleri avukat olarak adalet dağıtırken, geceleri ise Daredevil olarak Hell’s Kitchen’da adaleti sağlamaya başlar. Kingpin’in aşkı, yaşamı ve Hell’s Kitchen üzerinde kurmak istediği egemenlik, Daredevil’in ortaya çıkmasıyla bozulacaktır.

Shameless

IMDB Puanı : 8.7 / Fragman:

Yayın tarihi: 9 Ocak 2011 / Sezon sayısı: 8

Oyuncular: (Emmy Rossum), (William H. Macy), (Ethan Cutkosky) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

Shameless bir aile babası ve 6 çocuğun maceraları konu ediyor. Aile babası Frank Gallagher alkolden kendini alamayan utanmaz bir adamın tekidir. Evin çocuklarından en büyüğü ise kardeşlerini okutma ve evi geçindirme derdiyle boğuşmaktadır. Gallagher ailesinin başına dizide çoğu zaman eğlenceli olaylar gelecek, bazen ise gerçekten dramatik olaylar gelecektir. Ancak Gallagher ailesi her zaman bu sıkıntılarla baş etmeyi bilecektir.

Gomorra: La serie

IMDB Puanı : 8.7 / Fragman:

Yayın tarihi: 6 Mayıs 2014 / Sezon sayısı: 3

Oyuncular: (Marco D’Amore), (Salvatore Esposito), (Fortunato Cerlino) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

En iyi yabancı diziler listesine ekleyebileceğiniz Gomorra bir İtalyan suç dramasıdır. Roberto Saviano’nun Gomorra kitabından uyarlanan Gomorra La Serie konusunu inceleyelim. 19. Yüzyılda Napoli ve Naopilten topluluklarının oluşturduğu suç örgütü olan Camorra klanına bağlı Napolideki en güçlü ailesi olan Savastano ailesinin reisi Don Pietro nun kurduğu bu suç örgütünün olaylarını konu alıyor. Uyuşturucu satışı başta olmak üzere her türlü yasa dışı suç ailenin kontrolündedir. Fakat Don Pietro’nun yaşlandığı, gücünün artık azaldığı düşünmesinden sonra ailenin yeniden varolma çabasını izleyeceksiniz.

The Punisher

IMDB Puanı : 8.7 / Fragman:

Yayın tarihi: 17 Kasım 2017 / Sezon sayısı: 1

Oyuncular: (Jon Bernthal), (Amber Rose Revah), (Ebon Moss-Bachrach) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

Marvel ve Netflix in projesi The Punisher Marvel karakterinin uyarlaması olarak karşımıza çıkıyor. The Punisher kimliğini karısının ve çocuklarının öldürülmesinden sonra intikamını alarak bir kenara bırakan Frank Castle yanlız hayatına devam etmektedir. Gözlerden uzak bir şekilde yaşamına devam eden Frank geçmişinde yaşadığı bir olay nedeniyle tekrar ortaya çıkmak zorunda kalır. Yıllar önce aldığı intikama aslında yeni başlayacağını öğrenecektir. En iyi yabancı diziler listenize eklemenizi tavsiye ederim.

Dexter

IMDB Puanı : 8.7 / Fragman:

Yayın tarihi: 1 Ekim 2006 / Sezon sayısı: 8

Oyuncular: (Michael C. Hall), (Jennifer Carpenter), (David Zayas) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

Miami Metro Polis Departmanı’nda kan analizcisi görevinde çalışan Dexter Morgan, normal ve herkesin bildiği hayatının dışında farklı bir hayatıda yaşamaktadır. Aslında bir seri katil olan Dexter’ın çözülemeyen cinayetlerini konu alan Dexter en iyi yabancı diziler listesine kesinlikle eklenmesi gerekiyor.

The Crown

IMDB Puanı : 8.7 / Fragman:

Yayın tarihi: 1 Ekim 2006 / Sezon sayısı: 8

Oyuncular: (Claire Foy), (Matt Smith), (Victoria Hamilton) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

Netflixin projelerinden birtaneside 1947 yılında savaştan yeni çıkan İngiltere’de II. Elizabeth in gençlik yıllarını Buckingam Sarayında yaşanan siyasi olayları ve entrikaları çarpıcı şekilde işleyen The Crown en iyi yabancı diziler listesine IMDB den yüksek puan almasıyla eklenmesi gerektiğini gösteriyor.

Deadwood

IMDB Puanı : 8.7 / Fragman:

Yayın tarihi: 21 Mart 2004 / Sezon sayısı: 3

Oyuncular: (Timothy Olyphant), (Ian McShane), (Molly Parker) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

1870 yıllarında Amerika’nın Güney Dakota bölgesinde küçük bir altın madenin gelişerek büyük bir komplekse dönüşmesini ve Amerika’daki doğu ve batı sermayesi ile kapitalizme değinilen örneklerle Western türündeki Deadwood en iyi yabancı diziler listesine aldığı puanla girebileceğini göstermiştir.

The Terror

IMDB Puanı : 8.7 / Fragman:

Yayın tarihi: 26 Mart 2018 / Sezon sayısı: 1

Oyuncular: (Jared Harris), (Tobias Menzies), (Ciarán Hinds) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

The Terror 1845 yılında Sir John Franklin komutasında Arktik’i geçmeye çalışırken kaybolan kraliyet donanmasına ait HMS (Her Majesty’s Ship) Erabus ve HMS Terror isimli iki araştırma gemisinin mürettebatının inanılmaz yaşam mücadelesi konu ediliyor.

Attack on Titan

IMDB Puanı : 8.8 / Fragman:

Yayın tarihi: 7 Nisan 2013 / Sezon sayısı: 5

Oyuncular: (Yûki Kaji), (Marina Inoue), (Josh Grelle) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

En iyi yabancı diziler listesine ekleyebileceğiniz bir anime serisi Attack on Titanın konusuna bakıcak olursak, Yüzyıllar önce insanlık, en büyük avcısıyla tanışmış; nereden geldikleri bilinmeyen devler tarafından saldırılara uğrayarak yok olmanın eşiğine gelmiştir. Bu katliamdan da sadece kendilerini yüksek duvarların ardına hapsederek dışarıdaki devlerden korunabilen az bir nüfus kurtulmuştur. Yüz yıl bu şekilde yaşadıktan sonra duvarları yıkıp insanları yok etmeye çalışan bir dev ortaya çıkar.

The Office

IMDB Puanı : 8.8 / Fragman:

Yayın tarihi: 24 Mart 2005 / Sezon sayısı: 9

Oyuncular: (Steve Carell), (Jenna Fischer), (John Krasinsk) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

Amerika’da bir kağıt şirketi olan Mifflin’in Scraton şubesindeki ofisinde gerçekleşen olaylar mizahi yönü ile diziye aktarılmış. Dizide ofis müdürü Michael Scott ve elemanlarının yaşadıkları olaylar anlatılmaktadır.

House

IMDB Puanı : 8.8 / Fragman:

Yayın tarihi: 16 Kasım 2004 / Sezon sayısı: 8

Oyuncular: (Hugh Laurie), (Omar Epps), (Robert Sean Leonard ) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

New Jersey eyaletindeki bir hastanede bulaşıcı hastalıklar bölümünde Gregory House ve üç kişilik ekibinin başından geçenler anlatılıyor. Gregory House başarılı operasyonlar yürütmesine rağmen fazla risk aldığından dolayı hastane yönetimi tarafından hastaneden kovuluyor. Başka hastanelerde aşırı risk almasından dolayı işe almak istemezler. En iyi diziler listesine 8.8 puanlık House eklenebilir.

Peaky Blinders

IMDB Puanı : 8.8 / Fragman:

Yayın tarihi: 12 Eylül 2013 / Sezon sayısı: 5

Oyuncular: (Cillian Murphy), (Paul Anderson), (Helen McCrory) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

En iyi yabancı diziler listesine ekleyeceğimiz Peaky Blinders konusu, Shelby ailesine bağlı Peaky Blinders çetesi şehirde soygunculuk ve at yarışı bahisleri yöneten zamanın en acımasız çetesidir. Tüm işlerin yolunda gitmesini sağlamak için şehirdeki birçok polisi rüşvet ağına bağlamışlar Herşey yolunda giderken yanlış bir soygun ile şehre tüm işleri mahvedek yeni bir müfettiş atanır.

The is US

IMDB Puanı : 8.8 / Fragman:

Yayın tarihi: 20 Eylül 2016 / Sezon sayısı: 2

Oyuncular: (Milo Ventimiglia), (Mandy Moore), (Sterling K. Brown) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

Aynı tarihte dünyaya gelmiş 5 farklı kişinin hayatlarının kesit olarak işlendiği dizide günlük hayattaki yaşamlarının birbiriyle kesiştiğini göreceğiz. Aile türündeki dizi en iyi yabancı diziler listesine 8.8 IMDB puanıyla girmeyi hakediyor.

Oz

IMDB Puanı : 8.8 / Fragman:

Yayın tarihi: 12 Temmuz 1997 / Sezon sayısı: 6

Oyuncular: (Ernie Hudson), (J.K. Simmons), (Lee Tergesen) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

En iyi yabancı diziler listesine bir hapishane dizisini ekleyebiliriz. Hapishane de yer alan mahkumlar arasında yaşanan güç savaşı, çeteleşme, rüşvet, uyuşturucu, kumar ve sex olaylarının gardiyanlar ile mahkumların çıkar ilişkilerini çok çarpıcı bir şekilde gözler önüne seriyor. Hapisanede çıkan isyanlar sonrasında gardiyanlar ve yönetimin işleri yeniden düzene sokmak için gösterdikleri gayreti göreceksiniz.

Rome

IMDB Puanı : 8.8 / Fragman:

Yayın tarihi: 28 Ağustos 2005 / Sezon sayısı: 2

Oyuncular: (Kevin McKidd), (Ray Stevenson), (Polly Walker) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

En iyi yabancı diziler listesine bir hapishane dizisini ekleyebiliriz. Hapishane de yer alan mahkumlar arasında yaşanan güç savaşı, çeteleşme, rüşvet, uyuşturucu, kumar ve sex olaylarının gardiyanlar ile mahkumların çıkar ilişkilerini çok çarpıcı bir şekilde gözler önüne seriyor. Hapisanede çıkan isyanlar sonrasında gardiyanlar ve yönetimin işleri yeniden düzene sokmak için gösterdikleri gayreti göreceksiniz.

La casa de papel

IMDB Puanı : 8.8 / Fragman:

Yayın tarihi: 2 Mayıs 2017 / Sezon sayısı: 2

Oyuncular: (Úrsula Corberó), (Itziar Ituño), (Álvaro Morte) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

2017 yılına damgasını vuran La casa de papel en iyi yabancı diziler arasında yerini buldu. La casa de papel konusunu inceleyelim; Profesör lakaplı takım liderinin birbirinden farklı suçlara bulaşmış ekibi bir araya getirip alışılmışın dışında tarihe geçebilecek bir soygun planlamaktadır.Profesör, İspanya merkez bankasını yani ispanya darphanesini soymak istemektedir. Kurgu olarak güzel ancak bazı olaylarda saçmaladıklarını düşündüğüm La casa de papel izleyicisinden iyi not alara en popüler yabancı diziler listesine eklenebilecek bir dizi.

Seinfeld

IMDB Puanı : 8.9 / Fragman:

Yayın tarihi: 5 Temmuz 1989 / Sezon sayısı: 9

Oyuncular: (Jerry Seinfeld), (Julia Louis-Dreyfus), (Michael Richards) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

En iyi yabancı diziler listesine dokuz sezon süren eski ve klasikleşmiş bir dizi Seinfeld’i ekleyebiliriz.

Dizi, Jerry Seinfeld ve arkadaşları George Costanza, Elaine Benes ve Cosmo Kramer’ın günlük hayatta ki komik maceralarını konu alıyor. Komeden olan Jerry ve yalancı, her işi mahveden sürekli problemli biri olan George yakın arkadaştır. Zamanında Jerry ile çıkan ancak arkadaş olarak kalan diğer kahramanımız Elaine dürüstlüğü sayesinde başını bir türlü beladan kurtaramaz. Dizideki en abuk sabuk tip Jerry in komşusu Kremer dir. Çok sayıda Emmy ödülü alan Seinfeld kesinlikle listenize girmeye adaydır.

Friends

IMDB Puanı : 8.9 / Fragman:

Yayın tarihi: 22 Eylül 1994 / Sezon sayısı: 10

Oyuncular: (Jennifer Aniston), (Courteney Cox), (Lisa Kudrow) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

IMDB puanları yükseldikçe karşımıza eski diziler çıkmaya başladı. En iyi yabancı diziler listemize 8.9 puanlık Friends i ekleyebiliriz. Friends konusu; Birbirlerinden karakterleri ve yaşamları farklı 20 li yaşlarda 3 kadın ve 3 erkeğin yaşadıklarını konu alan Friendsin çekimleri 10 yıl sürmüş ve bu sürede karakterlerin hayatıda geçen süreye bağlı kalmıştır.

Narcos

IMDB Puanı : 8.9 / Fragman:

Yayın tarihi: 28 Ağustos 2015 / Sezon sayısı: 3

Oyuncular: (Pedro Pascal), (Wagner Moura), (Boyd Holbrook) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

Narcos konusu; Çiftçi bir baba ve öğretmen bir annesi olan fakir bir ailede 6 kardeşi arasında dünyaya gelen Pablo Escobar en parlak çocuk olmasını çalışkanlığı ve zekiliğine borçluydu. Ancak çalışarak zengin olamayacağı fikrine kapılan Pablo Escobar araba ve karaborsa ürünlerle suç dünyasına adım atar. 1970 ‘li yıllarda uyuşturucu dünyasında Pablo Escobar güçlenerek bir uyuşturucu baronu olmaya başlar. En iyi yabancı diziler arasına mutlaka eklenmesi gereken bir suç dizisi Narcos.

House of Cards

IMDB Puanı : 8.9 / Fragman:

Yayın tarihi: 1 Şubat 2013 / Sezon sayısı: 5

Oyuncular: (Kevin Spacey), (Michel Gill), (Robin Wright) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

House of Cards Amerika Dış İşleri Bakanı olarak atanmayı bekleyen fakat verdiği çabanın karşılığını alamayan Frank Underwood’un bu durum karşısında hayal kırıklığı yaşaması ve beklenmedik planlar içine girmesini konu alıyor.

Westworld

IMDB Puanı : 8.9 / Fragman:

Yayın tarihi: 2 Ekim 2016 / Sezon sayısı: 1

Oyuncular: (Evan Rachel Wood), (Jeffrey Wright), (Ed Harris) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

En iyi yabancı dizilerden bir taneside 8.9 IMBD puanıyla Westworld. Yapay zekanın kontrolden çıkmasını Western temalı bir konuyla ele alıyor. Westworld konusu; Zengin müşterilerin oyunlar oynayabileceği yapay zekalarla donatılmış Westworld Park’ta işlerin kontrolden çıkmasıyla müşterilerin hedef konumuna gelmesini konu almaktadır.

Stranger Things

IMDB Puanı : 8.9 / Fragman:

Yayın tarihi: 15 Temmuz 2016 / Sezon sayısı: 2

Oyuncular: (Millie Bobby Brown), (Finn Wolfhard), (Winona Ryder) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

En iyi Netflix dizisi olduğu düşünülen Stranger Things Will isminde 12 yaşındaki bir kızın ortadan kaybolmasından sonra ortaya çıkan gizemli bir kızın yıllar önce Will gibi ortadan kaybolup yıllar sonra geri dönmesiyle Will’in bulunması için umut olacak iken devletin yaptırdığı gizli deneyler ile olağanüstü güçlerin ortaya çıkmasını konu alıyor.

Black Mirror

IMDB Puanı : 8.9 / Fragman:

Yayın tarihi: 4 Aralık 2011 / Sezon sayısı: 4

Oyuncular: (Daniel Lapaine), (Hannah John-Kamen), (Michaela Coel) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

Her bölümün birbirinden farklı konuların işlendiği Black Mirror en iyi yabancı diziler listesine 8.9 IMBD puanıyla giriyor. Tüm bölümlerde işlenen konuların farklı olmasının yanı sıra tek ortak noktası, hayatımızı kolaylaştıran yeni teknolojilerin bizi nasıl tutsak ettiği ve hayatımızı alt üst ettiiğini işlemektedir.

Fargo

IMDB Puanı : 9.0 / Fragman:

Yayın tarihi: 15 Nisan 2014 / Sezon sayısı: 3

Oyuncular: (Billy Bob Thornton), (Martin Freeman), (Allison Tolman) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

En iyi yabancı diziler listemizde IMDB puanı 9.0 ve üzerindeki dizilere sıra geldi. Fargo dizisi Coen Kardeşler‘in aynı Fargo filminden esinlenerek yaratılmıştır. Forgo konusu, Ana karakter olan Lester’in okuldayken kendisine zorbalık yapan Sam Hess ile tekrar karşılaşınca çıkan kavgada Lester yaralanır ve hastaneye gider ve Lorna ile karşılaşır. Lorna’dan Sam’i öldürmesini ister ve daha sonra olaylar karşışmaya başlar.

True Detective

IMDB Puanı : 9.0 / Fragman:

Yayın tarihi: 12 Ocak 2014 / Sezon sayısı: 2

Oyuncular: (Vince Vaughn), (Colin Farrell), (Rachel McAdams) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

IMDB puanı 9.0 olan ikinci en iyi yabancı dizi True Detective’dir. Konusu ; Cinayet masasında görevli iki dedektif yıllarca bir seri katili yakayamayıp emekli olduklarından sonra cinayet soruşturmasının yeniden açılmasıyla bu dedektiflerin sorgulanmaya başlamasıyla olaylar karışıyor. En popüler yabancı dizilerden True Detective’i izlenme listesine almanızı tavsiye ederim.

The Mechanism

IMDB Puanı : 9.1 / Fragman:

Yayın tarihi: 23 Mart 2018 / Sezon sayısı: 1

Oyuncular: (Caroline Abras), (Enrique Diaz), (Jonathan Haagensen) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

2018 yapımı Netflix projesi olan The Mechanism 9.1 IMBD puanıyla izleyicilerin beğenisini kazanmış gibi görünüyor. The Mechanism konusu, Brezilyada petrol ve inşaat şirketleri üzerinde kurulu kamu ve özel sektörde yapılan büyük bir yolsuzluğun takibini yapan bir grup araştırmacıyı konu alıyor. en popüler diziler listesine ekleyebileceğiniz The Mechanism Netflix dünyasında izleyicilerin beğenisini kazandı.

Sherlock

IMDB Puanı : 9.2 / Fragman:

Yayın tarihi: 25 Temmuz 2010 / Sezon sayısı: 4

Oyuncular: (Benedict Cumberbatch), (Martin Freeman), (Una Stubbs) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

IMDB puanı 9.2 olan Sherlock Şehirde cinayetlerin peşine düşen polis teşkilatının dahi bir beyne sahip olan Sherlock Holmes ve ev arkadaşı Doktor Watson’dan aldığı yardımlarla cinayetlerin çözümlenmesini konu almaktadır. Arthur Conan Doyle’nin hikayeleri için büyük beğeni sağlayan birçok Sherlock filmleri yapılmıştır. Aynı beğeniyi 9.2 puanlık dizisinde görmekteyiz. En iyi yabancı diziler listesine eklenmesini tavsiye ederim.

The Sopranos

IMDB Puanı : 9.2 / Fragman:

Yayın tarihi: 10 Ocak 1999 / Sezon sayısı: 6

Oyuncular: (James Gandolfini), (Lorraine Bracco), (Edie Falco) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

IMDB puanı 9,2 olan The Sopranos konusu New Jersey deki Amerika-İtalyan mafta ailesinin lideri Tony Sopranos un suç şiddet as ile dostluk kavramlarının dengede durması konusundaki uğraşlarının konu almaktadır.

Rick And Morty

IMDB Puanı : 9.3 / Fragman:

Yayın tarihi: 2 Aralık 2013 / Sezon sayısı: 3

Oyuncular: (Justin Roiland), (Chris Parnell), (Spencer Grammer) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

En iyi yabancı çizgi diziler arasında olan Rick And Morty IMDB deki 9.3 puanıyla izleyicilerin büyük beğenisini kazanmış görünüyor. Rick And Morty konusu , çılgın bir bilim adamı olan dede Rick ile torunu Morty bin maceradan maceraya koymalarını konu alıyor.

The Wire

IMDB Puanı : 9.3 / Fragman:

Yayın tarihi: 2 Aralık 2013 / Sezon sayısı: 3

Oyuncular: (Dominic West), (Lance Reddick), (Sonja Sohn) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

Her sezonda aynı şehirde ve aynı karakterler ile farklı konular işleyen dizinin konuları, uyuşturucu, işçi ve sendikalar, politika, eğiitm sistemi, medya konuları işleniyor. En iyi yabancı diziler listesine 9.3 puanla girebilecek bir dizi The Wire.

Band of Brothers

IMDB Puanı : 9.5 / Fragman:

Yayın tarihi: 9 Eylül 2001 / Sezon sayısı: 1

Oyuncular: (Scott Grimes), (Damian Lewis), (Ron Livingston) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

ABD hava kuvvetlerine bağlı Easy bölüğünün savaş eğitim kamplarından savaş bitimine ve savaş sonrasındaki ordudan ayrılmaları konusuna kadar geniş süreci işliyor. Bu süreç içerisinde ölüm ve acıyla tanışan bölük üyeleri savaşın nasıl bir cehennem olduğunun farkına varıp yaşadıklarının gerçekten gerekli olup olmadığını sorguluyorlar. En iyi yabancı diziler listesine 9.5 IMDB puanı ile en iyi 3 yabancı diziden biri olduğunu gösteriyor. Mutlaka listenize eklemeniz gereken bir yapıt.

Breaking Bad

IMDB Puanı : 9.5 / Fragman:

Yayın tarihi: 20 Ocak 2008 / Sezon sayısı: 5

Oyuncular: (Scott Grimes), (Damian Lewis), (Ron Livingston) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

En popüler kimya öğretmeni Walter White’ı tanımayan yoktur sanırım. Tarihteki en iyi yabancı dizilerden biri Breaking Bad konusu, kendi halinde başarılı bir kimya öğretmeni olan Walter White maddi imkansızlıklar nedeniyle öğretmenlikten arta kalan zamanlarda oto yıkamacıda araba yıkamaktadır. Bir gün vücudunda hissettiği bazı rahatsızlıklar sonucu doktora gider ve kanser teşhisi konur. Walter polis bacanağı ile bir gezintiye çıktığında uyuşuturucu baskınına denk gelirler. Suçlulardan birinin eski öğrencisi Jesse Pinkman olduğunu gören Walter öğrencisini ihbar etmez. Ertesi gün öğrencisine uyuşturucu konusunda inanılmaz bir teklif yapacaktır.En iyi yabancı dizilerden biri Breaking Bad 9.5 IMDB puanıyla listeye kesinlikle girmeyi hakediyor.

Game of Thrones

IMDB Puanı : 9.5 / Fragman:

Yayın tarihi: 17 Nisan 2011 / Sezon sayısı: 7

Oyuncular: (Emilia Clarke), (Peter Dinklage), (Kit Harington) (Devamını, Full listeyi buradan görebilirsiniz)

Sıra geldi finali tartışmalara ve yeniden çekilsin bu ne saçma final çığırmaları arasında biten en iyi yabancı diziye. Game of Thrones konusu Yedi krallıktan bahsediliyor. Ejderhalar yok edileli yüzlerce yıl olmuş. Westeros denilen bir dünya burası. Dönem dönem yazların kışlara oranla çok kısa sürdüğü, ama bitmeyecek kadar uzun kışların da yaşandığı bir coğrafya. Krallık bir şehirden, Demir tahttan idare ediliyor. Bölgelerde ise krala yemin ederek sadık yaşayan aileler, bu ailelerin başında lordlar ve yine lordlara yemin ederek sadık yaşayan halklar var. En köklü lordluk yaşadıkları topraklar kadar soğuk ve sert yaradışlı olan Starklar. Starklar Kıştepesi kalesinde yaşıyorlar. Zaten en büyük bölge olan kuzey, aynı zamanda krallığın da koruyucusu konumunda. Kuzeyin en ucuna Kışyarı denilen buzdan bir duvar örülmüş. Burada gece nöbetçileri yaşamakta. Gece nöbetçileri genellikle ölümle cezalandırılmış mahkumlardan ya da kendisinden ve ailesinden kaçan asillerden oluşturuluyor. Onlar bir tür yeminle ölene kadar gece nöbetine bağlı yaşıyorlar ve evlenemiyorlar. Duvarın ardı daha sert kışlar yaşamakta. Orada kimseye bağlı olmayan yabaniler, devler, insan yiyenler yaşıyor. Ve hikayemizde, Westeros’un kuzeyinde, Yedi Krallık’ı yüzlerce yıldır koruyan buzdan surun ardında tekin olmayan güçler toplanmakta. Kralın eli diye adlandırılan kralın sağ kolunun kuşkulu ölümünden sonra, çocukluk arkadaşı ve dostu olan Kıştepesi Lordu kral tarafından güneydeki saltanat makamına çağrılıyor. Bundan sonra entrikalar, ölümler, savaşlar ardı arkasına geliyor. Ejderkrallar soyundan gelen sürgündeki Targaryen artık fosilleşmiş ejder yumurtalarını canlandırıveriyor. Ve kış, Yedi Krallık için uğursuz işaretlerle yaklaşıyor.