Hepinizin merak ettiği ve gerçekleşeceğine bazen inanıp bazen saçmalık olarak değerlendirdiği bir konuyu inceleyeceğim. İnternetten para kazanma yöntemleri nelerdir? Bu sorunun cevabı birçok kez internette karşınıza çıktığını düşünüyorum. Sizlere, hemen hemen hepinizin aklınıza gelen klasik yöntemler dışında birkaç farklı internetten para kazanma yollarını anlatacağım. Bu yazının ana konusunu oluşturan ayda 1000 $ nasıl kazanılır sorunun cevaplarından birini Createors Calculator bizler için simule edilebilir şekilde sunmuş. Bu hesaplama aracının amacı bir ayda kazanmak istediğiniz tutara neler yaparak erişilebileceğini göstermektir. Ayarlama barını 1000 $ tutarına getirdiğimizde aşağıdaki, internetten para kazanma yöntemlerinde ne kadar başarılı olmamız gerektiğini inceleyelim.

Youtube

Video içerikleri oluşturup para kazanmak isterseniz Youtube sizler için çok uygun bir para kazanma aracıdır. Hesaplama aracına göre kategorilere göre değişiklik gösterse de Youtube ‘da 1-1,3 milyon görüntülenme sayısına ulaşmanız gerekmektedir.

Twitch

Oyun oynamayı seviyorsanız oynadığınız oyunları paylaşıp Twitch platformunda ayda 1000 dolar kazanmanız için 4.99 dolardan 400-600 aboneniz olmalı.

Substack

Substack platformu ile internetten para kazanmak için ebülten hazırlayıp üyelerinize gönderebilirsiniz. Substack ile ayda 1000 dolar kazanmak için 5 dolardan 250-350 aboneye ihtiyacınız var.

Patreon

Patreon platformunda aylık 5$ ile 300-400 abone sonrasında ayda 1000 dolar kazanabilirsiniz.

CheckmyPresets

Fotoğraflar üzerinde hazır ayar ve filtreler (Ligthroom) yapabiliyorsanız sizlerde ayda 1000 dolar kazanmak için checkmypresets ile ayda 2 dolardan 600-650 satış yapmanız lazım.

Udemy

Udemy‘de eğitim setleri hazırlayıp satabilirsiniz. Ayda 1000 dolar kazanabilmek için her ay 9 dolardan 200-220 eğitim satmalısınız.

Amazon Kindle

E-kitap satışı yaparak para kazanmak isterseniz Amazon Kindle ile ayda 10$ ücretle 170-220 tane satış yapmalısınız.

Buy Me a Coffee

Patreon benzeri destek edinebilme platformu olan Buy Me a Coffee ile ayda 1000 dolar kazanç için 270-330 destekçiniz olması gerekiyor.

Amazon Affiliate

Tanıtım yaparak satış sonrası para kazanma yöntemlerinden biride Amazon Affiliate ile ayda 10$ değerinde bir ürün tanıtıyorsanız 1250-1350 ürünün satışına aracılık etmelisiniz.

Hesaplama aracını incelerseniz ayda 1$ ile 12.000$ kazanabilmek için hangi referans aralıklarında başarılı olmanız gerektiğini görebilirsiniz. Bu referans aralıklar aylık tutarlara göre artış/azalış gösterebilmektedir. Ayrıca standart para kazanma yöntemlerinden Blog açarak para kazanmak için Blog Nasıl Açılır: Adım Adım Blog Kurma Rehberi ve Blog Fikirleri – Hangi Konuda Blog Açmalıyım konulu yazılarımı inceleyebilirsiniz.