WordPress ile blog açtığınızda ana sayfada gösterilen yazı sayısını değiştirmek mi istiyorsunuz? Ana sayfada belirli bir sayıdan fazla yazı göstermek sitenin yüklenme süresini ve buna bağlı olarak SEO durumunu etkileyen faktörlerdendir. Özellikle site açılışında gösterilen yazıların öne çıkan yüksek çözünürlükteki resimleri, müzik yada video içermesi açılış hızını çok etkilemektedir.

Not: WordPress ile kurduğunuz bloğunuzda SEO konusunda oldukça işinize yarayacak En İyi WordPress Eklentileri yazımı inceleyebilirsiniz. Bu yazıda benimde kullanmış olduğum oldukça kullanışlı En iyi WordPress Eklentilerini inceledim. Umarım sizlerde beğenirsiniz.

Anasayfada gösterilen yazı sayısı WordPress tarafından 10 yazı olarak ayarlanmış olarak gelmektedir. Site açılış hızınızı etkilememesi için önce çıkarılan görsel kullanıyorsanız en fazla 7 yazı göstermelisiniz. Ancak resim kullanmıyorsanız 14-15 yazı gösterimi yapabilirsiniz.

Not: WordPress ile blog kurmak istiyorsanız sizler için hazırladığım detaylı ve resimli Blog Nasıl Açılır: Adım Adım Blog Kurma Rehberi yazımı okumanızı tavsiye ederim. Bu yazı ile detaylı olarak yaklaşık 10 dakikada baştan sona kolaylıkla blog açabilirsiniz.

WordPress ile kurduğunuz bloğunuzda Bir Sayfada Gösterilen Yazı Sayısını Değiştirme işlemini admin paneline giriş yaptığınızda ayarlar bölününe geçiş yapın.

anasayfada görüntülenen yazı sayısı değiştirme

Daha sonra okuma kısmına gelin. En fazla gösterilecek blog sayısı adedini değiştirdiğinizde ana sayfada gösterilen yazı sayısını değiştirme işlemini tamamlamış oluyoruz. Yazı sayısını değiştirdiğimizde aynı zamanda kategori ve arşiv sayfalarında da gösterilen yazı sayısı geçerli olacaktır.

Değişikleri Kaydet dediğimizde ana sayfada gösterilen yazı sayısını değiştirme işlemini istediğimiz sayı yaparak değiştirebiliriz.